Nie pomagają apele, kampanie, ani świadomość tego, jak tragiczne skutki potrafi mieć jazda na podwójnym gazie. Choć policjanci od rana stali na drogach, a kierowcy doskonale wiedzieli o akcji „Alkohol i Narkotyki”, to i tak znaleźli się tacy, którzy postanowili zaryzykować – nie tylko swoje prawo jazdy, ale i czyjeś życie.
Wczoraj od świtu policjanci ze szczecineckiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców w różnych częściach powiatu. Większość kierujących była odpowiedzialna i czysta jak łza, ale jak zawsze – znalazły się wyjątki. Dwóch mężczyzn, 40-latek za kierownicą Volvo i 50-latek prowadzący Peugeota, miało w organizmie alkohol. Obaj „zaliczyli” wynik poniżej 0,5 promila, ale i tak to wystarczy, by odpowiedzieli za wykroczenie i pożegnali się z prawem jazdy.
Policja podkreśla, że każdy, kto wsiada po alkoholu za kółko, stwarza realne zagrożenie – nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Kara za taki wybryk to nie tylko wstyd, ale też możliwy areszt (od 5 do 30 dni), wysoka grzywna – minimum 2500 zł – i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od pół roku do trzech lat.
Jak zapowiadają mundurowi, na tym się nie skończy. Kolejne kontrole są tylko kwestią czasu, bo – jak mówią policjanci – cierpliwość wobec pijanych kierowców dawno się skończyła.
Asp. szt. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku, podsumowuje krótko: „Nie będzie taryfy ulgowej dla tych, którzy lekceważą przepisy i narażają innych. Już planujemy następne działania”.
ALex16:32, 04.11.2025
Wstyd to by był, jak po artykułem byłoby zdjęcie z nazwiskiem, imieniem i adresem zamieszkania, a i gdzie gadzina pracuje.
Mieszkaniec 17:16, 04.11.2025
„Alkohol i Narkotyki” ładna nazwa. Jeżdżę codziennie zawsze rano często jestem badany, ale nigdy na narkotyki! Moze czas wrócić do starej nazwy trzeźwy poranek akcja trzeźwość! Testów na narkotyki nigdy nie robią wiem z własnego doświadczenia i z relacji innych. Czasem przyda sie sprawdzać jedno i drugie
Swojak18:10, 04.11.2025
O jakiej taryfie pani aspirant mówi a ten w ostropolu co dwoje zabił to co ile by nie miał ale miał też taryfy ulgową ma bo gałązkę zrobię znaleźli ile by nie było czy 02 promila czy 0,5 promila czy 2,5 promila dlatego z 2,5 promila z BMW też wypuści
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
S11 na ostatniej prostej. Zima spowolniła budowę
Czytając ten artykuł, mam wrażenie, że w końcu ktoś otrzeźwiał i napisał prawdę o tempie prac, podczas gdy w zeszłym roku były same zachwyty.
Realista
09:37, 2026-04-03
Myślał, że to żart. W 10 zł ukryło się 10 tysięcy!
To już wygrał limit na Szczecinek co najmniej na rok. 🤠
Trolek
07:54, 2026-04-03
Będzie rondo na tym skrzyżowaniu.
Może lepiej Tunel ...
Kronorondo
07:09, 2026-04-03
Plaża nad Trzesieckiem z nowym dzierżawcą.
Dodałabym kietla z zafadą i zabawa letnia iq 20 przekroczy.
Ania
23:26, 2026-04-02